Sesja dla Noworodka

Sesje noworodkowe najczęściej wykonywane są od 5. do ok 12. dnia życia Dziecka, bo tym okresie Dzidziuś przesypia większą część dnia i  łatwo, naturalnie daje się układać w delikatne śpioszkowe pozy.  Dlatego bardzo ważne jest, żeby wstępną datę sesji zaplanować w okresie ciąży i ująć pierwsze dni po narodzinach.

Sesje noworodkowe dzielimy na dwa rodzaje:

Sesja noworodkowa (studio): czas trwania 2-3h; sesja z naszymi akcesoriami (łóżeczkami, wiaderkami, czapeczkami, drewnianymi deskami) w delikatnych, pastelowych kolorach; wykonywana do 14.dnia życia; jeśli taka data jest dostępna w naszym kalendarzu proponuję zabookować najlepiej datę pomiędzy 8. a 14. dniem życia dziecka(na podstawie wstępnie planowanej przez lekarza daty narodzin).Po narodzinach data będzie oczywiście potwierdzana, ewentualnie przesuwana o kilka dni.

Sesja noworodkowa Simple Pure(studio): czas trwania 1h; naturalna sesja w białych i jasnych barwach, utrzymana w konwencji delikatnych, czułych, prawdziwych, przepełnionych miłością ujęć (1h). Sesja wykonywana do 30. dnia życia;  jeśli taka data jest dostępna w naszym kalendarzu proponuję zabookować najlepiej datę pomiędzy 10. a 20. dniem życia dziecka(na podstawie wstępnie planowanej przez lekarza daty narodzin).Po narodzinach data będzie oczywiście potwierdzana, ewentualnie przesuwana o kilka dni.

sesja noworodkowa wrocław 900.jpg

Idealny wiek

Najlepszym okresem zarówno dla Maluszka jak i dla Mamy jest czas kiedy Maluszki słodko przesypiają sesję. Starsze Maluszki śpią znacznie płytszym snem, łatwo się wybudzają, zdarzają się wysypki oraz kolki.

Nie ma obaw, że ułożenie w słodkie pozy w koszach czy na kocykach  w pierwszych dniach życia dla  Maluszka jest niewygodne, ponieważ są to naturalne pozycje, które Dzidziuś pamięta jeszcze z brzuszka Mamy. Dzidziuś jest elastyczny i na sesji często sam układa się w wymarzony na zdjęcia sposób-przy wieku ponad 12 dni nie jest to już tak proste. Państwa Maluszek w pierwszych dniach życia większą część sesji beztrosko przesypia. Na podstawie doświadczenia mamy pewność, że im później odbywa się sesja tym częściej Noworodki płaczą, a wyczuwając zmiany (dotyk, zmiana czapeczki) budzą się podczas sesji- dlatego tak ważne jest wykonanie zdjęć w magicznych pierwszych dniach. W późniejszym okresie- po trzech tygodniach pojawiają się także kolki, wysypki, co działa na niekorzyść sesji.

sesja noworodkowa wrocław 902.jpg

Rezerwacja sesji

Wstępną datę sesji należy zabookować w trakcie ciąży. Nie można przewidzieć dokładnej daty porodu, dlatego po narodzinach proszę o wiadomość, by potwierdzić zarezerwowany termin sesji lub przesunąć datę o kilka dni.

Czas trwania sesji

Sesja noworodkowa trwa około 2-3 godzin- wraz z czasem na odpoczynek i karmienie.To bardzo relaksująca, spokojna sesja. Na sesji przede wszystkim liczy się komfort Maleństwa.

O której godzinie odbywa się sesja noworodkowa?

W zależności od rodzaju wybranej sesji. Sesja noworodkowa lifestylowa zaczyna się o godz.10:00. Sesja nowrodkowa klasyczna rozpoczyna się o godz.12:00.

Co należy przygotować na sesję?

Wszystkie unikalne akcesoria: kosze, czapeczki, opaski, tła są dostępne w naszym studio we Wrocławiu. Proszę zabrać jedynie podstawowe akcesoria do opieki, karmienia oraz przewinięcia Maleństwa. Na pewno bardzo przydatny będzie smoczek- nawet jeśli dziecko wychowane jest „bezsmoczkowo”.

Gdzie odbywa się sesja?

Na sesje dla noworodka zapraszam do naszego studia we Wrocławiu (dzielnica Oporów).

sesja noworodkowa wrocław 892.jpg

Do zobaczenia!:)