Sesja dla Noworodka

Sesje noworodkowe najczęściej wykonywane są od 6. do ok 12. dnia życia Dziecka, bo tym okresie Dzidziuś przesypia większą część dnia i  łatwo, naturalnie daje się układać w delikatne śpioszkowe pozy.  Dlatego bardzo ważne jest, żeby wstępną datę sesji zaplanować możliwie jak najszybciej (w okresie ciąży) i ująć pierwsze dni po narodzinach.

Warunkiem dostępności terminu  w naszym studio po wcześniejszej rezerwacji(potwierdzenie wysyłane jest mailem) jest poinformowanie o przyjściu na świat Waszego Maluszka w pierwszej dobie od narodzin.

Istnieją odstępstwa od tej zasady odstępstwa- czasami zdarzają się pojedyncze wolne dni w naszym kalendarzu i termin udaje się uzyskać z dnia na dzień.

sesja noworodkowa wrocław 900.jpg

Idealny wiek

Najlepszym okresem zarówno dla Maluszka jak i dla Mamy jest 6-12 dzień życia  Dziecka, kiedy Maluszki słodko przesypiają sesję. Po tym czasie Maluszki śpią znacznie płytszym snem, łatwo się wybudzają, zdarzają się wysypki oraz kolki.

Nie ma obaw, że ułożenie w słodkie pozy w koszach czy na kocykach  w pierwszych dniach życia (5-12dzień) dla  Maluszka jest niewygodne, ponieważ są to naturalne pozycje, które Dzidziuś pamięta jeszcze z brzuszka Mamy. Dzidziuś jest elastyczny i na sesji często sam układa się w wymarzony na zdjęcia sposób-przy wieku ponad 12 dni nie jest to już tak proste. Państwa Maluszek w pierwszych dniach życia większą część sesji beztrosko przesypia. Na podstawie doświadczenia mamy pewność, że im później odbywa się sesja tym częściej Noworodki płaczą, a wyczuwając zmiany (dotyk, zmiana czapeczki) budzą się podczas sesji- dlatego tak ważne jest wykonanie zdjęć do magicznych dziesięciu dni. W późniejszym okresie- po dwóch tygodniach pojawiają się także kolki, wysypki, co działa na niekorzyść sesji.

sesja noworodkowa wrocław 902.jpg

Rezerwacja sesji

Wstępną datę sesji należy zaplanować możliwie jak najszybciej (w okresie trwania ciąży).  Nie można przewidzieć dokładnej daty porodu, dlatego po narodzinach proszę o możliwie szybką wiadomość,by potwierdzić zarezerwowany termin sesji lub przesunąć datę o kilka dni.

Czas trwania sesji

Sesja noworodkowa trwa około 2-3 godzin- wraz z czasem na odpoczynek i karmienie.To bardzo relaksująca, spokojna sesja. Na sesji przede wszystkim liczy się komfort Maleństwa.

O której godzinie odbywa się sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa rozpoczyna się o godz.10:00. Maluszki zazwyczaj rano śpią najlepiej.

Co należy przygotować na sesję?

Wszystkie unikalne akcesoria: kosze, czapeczki, opaski, tła są dostępne w naszym studio. Proszę zabrać jedynie podstawowe akcesoria do opieki, karmienia oraz przewinięcia Maleństwa. Na pewno bardzo przydatny będzie smoczek- nawet jeśli dziecko wychowane jest “bezsmoczkowo”.

Gdzie odbywa się sesja?

Na sesje zapraszam do naszego studia we Wrocławiu (dzielnica Oporów).

sesja noworodkowa wrocław 5321.jpg

Do zobaczenia!:)

Leave a Reply